Pociągi WarszawaAmsterdam: rozkłady jazdy, tanie bilety

Na kiedy planujesz podróż?

niedz. 21 sty

00:00 18:00
180 zł
-30:00 godz.

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów
Dzisiaj niedz. 21 sty pon. 22 sty wt. 23 sty śr. 24 sty czw. 25 sty pt. 26 sty sob. 27 sty niedz. 28 sty pon. 29 sty wt. 30 sty śr. 31 sty czw. 1 lut pt. 2 lut sob. 3 lut niedz. 4 lut pon. 5 lut wt. 6 lut śr. 7 lut czw. 8 lut

Kalendarz cen: informacje zostały zebrane w ciągu ostatnich 24 godzin i mogą ulec zmianie.

Podróż pociągiem Warszawa – Amsterdam

Śr. czas przejazdu:12h 51m
Przyjazd pociągiem do: Amsterdam
Wyjazd pociągiem:Warszawa
Cena biletu: 180,80 zł
Odległość:1094 km
Przewoźnicy kolejowi:
 • Deutsche Bahn

Którzy przewoźnicy kolejowi obsługują trasę Warszawa – Amsterdam?

Wielu przewoźników oferuje nowoczesne pojazdy z wygodnymi fotelami, WiFi i klimatyzacją. Porównaj dostępne oferty.

Jakie udogodnienia oferuje przewoźnik Deutsche Bahn w swoich pociągach?

 • Zasilanie

 • WiFi

 • Napoje

 • Bilety elektroniczne

 • Zwierzęta

 • WC

 • Rezerwacja

 • Wymagany dowód tożsamości

 • Rower

Pozostałe usługi i udogodnienia, oferowane przez poszczególnych przewoźników w różnych krajach, mogą się różnić.

Co muszę wiedzieć o podróży pociągiem przewoźnika Deutsche Bahn?

  W przypadku przewoźnika kolejowego Deutsche Bahn odprawa nie jest wymagana. Jednakże jest ona wymagana w przypadku przesiadki na pociąg Eurostar. Musi się ona odbyć najpóźniej 45 minut przed odjazdem.


  Dzieci poniżej 6 roku życia nie potrzebują biletu na przejazdy pociągami przewoźnika Deutsche Bahn. Dzieci poniżej 15 roku życia podróżujący z rodzicem lub opiekunem otrzymują bezpłatny bilet.


  Przewoźnik kolejowy Deutsche Bahn oferuje następujące taryfy: Flexpreis (taryfa elastyczna) oraz Sparpreis (taryfa ekonomiczna).


Jak dojechać pociągiem z Warszawy do Amsterdamu? Sprawdź podpowiedzi GoEuro!

Warszawę i Amsterdam dzieli niemal 1200 kilometrów. Najkrótsza trasa kolejowa trwa dziewiętnaście godzin i niezbędne są dwie przesiadki – w Berlinie oraz w Hamburgu. Początek trasy pociągu Warszawa – Amsterdam (na trasie z Warszawy do Berlina) jest realizowany przez PKP Intercity. Kolejne etapy natomiast trzeba pokonać niemieckimi pociągami linii Deutsche Bahn, które są uznawane za jedne z najlepszych i najbardziej komfortowych w Europie.

 


Pociągiem z Warszawy do Amsterdamu: przewoźnicy i dworce kolejowe

popular

Jakimi pociągami można dojechać z Warszawy do Amsterdamu? z Warszawy do Amsterdamu docierają pociągi przewoźników Deutsche Bahn oraz PKP Intercity.

Adres dworca kolejowego w Warszawie: Warszawa Centralna, Al. Jerozolimskie 54, 00-024 Warszawa

Adres głównego dworca kolejowego w Amsterdamie: Amsterdam Centraal, Stationsplein, 1012 AB Amsterdam, Holandia


Jak kupować tanie bilety kolejowe z Warszawy do Amsterdamu?

cheap

Ile dni przed podróżą kupować bilety kolejowe? Bilety kolejowe z Warszawy do Amsterdamu wystarczy kupić kilka dni przed podróżą.

Gdzie kupić bilety kolejowe z Warszawy do Amsterdamu? Bilety kolejowe z Warszawy do Amsterdamu najłatwiej kupić przez internet, w wyszukiwarkach takich jak choćby GoEuro.


Pociągi z Warszawy do Amsterdamu: szczegóły podróży

fast

Czy bilety na pociągi z Warszawy do Amsterdamu można kupić w dzień odjazdu? Bilety na podróż pociągiem z Warszawy do Amsterdamu można kupić nawet na chwilę przed odjazdem. Taki zakup jest możliwy przez internet, w kasie dworca, a u niektórych przewoźników również bezpośrednio u konduktora.

O której godzinie odjeżdża pierwszy pociąg z Warszawy do Amsterdamu? Pierwszy pociąg z Warszawy do Amsterdamu odjeżdża o godzinie 00:27.

O której godzinie odjeżdża ostatni pociąg z Warszawy do Amsterdamu? Ostatni pociąg z Warszawy do Amsterdamu odjeżdża o godzinie 23:44.

Wyjazd pociągiem z Warszawy do Amsterdamu


Dworzec Centralny w Warszawie no stacja początkowa pociągu Warszawa – Amsterdam. Dworzec ten zlokalizowany jest w samym centrum miasta. Dociera tam większość głównych linii autobusowych i tramwajowych – zarówno dziennych, jak i nocnych. W pobliżu zatrzymuje się też pierwsza linia warszawskiego metra. Z dworca kursuje też bezpośredni pociąg na Lotnisko Chopina, a także na bardziej oddalony od centrum Warszawy port lotniczy w Modlinie. W okolicy znajdują się też najbardziej znane hotele i restauracje w mieście, jest również duże centrum handlowe. Do pociągu do Amsterdamu można wsiąść również na dworcu Warszawa Zachodnia, który mieści się w dzielnicy Ochota.

Przyjazd pociągiem z Warszawy do Amsterdamu


Pociąg Warszawa – Amsterdam dojeżdża do stacji Amsterdam Centraal - najważniejszej i największej stacji w metropolii. Znajduje się ona w samym centrum miasta, w pobliżu najważniejszych zabytków miasta. Na dworcu znajdują się też przystanki linii metra 51, 53 oraz 54. Kursują stamtąd też autobusy, tramwaje, a także promy na drugi brzeg miasta. Na lotnisko Schiphol pod Amsterdamem odjeżdża z dworca regularnie bezpośredni pociąg, a taka podróż trwa zwykle od 15 do 20 minut. Nie ma też problemu, by w pobliżu dworca Amsterdam Centraal znaleźć nocleg, bar czy restaurację.

Największe atrakcje Amsterdamu


Amsterdam należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów miast Europy i świata. Konstytucyjna stolica Holandii jest przede wszystkim ciekawa od strony architektonicznej i urbanistycznej, pełna kanałów, zabytkowych kamienic oraz słynnych na cały świat ścieżek rowerowych. W Amsterdamie znajduje się dużo światowej sławy muzeów, na przykład Muzeum Vincenta van Gogha, Dom Anny Frank, Muzeum Łodzi Mieszkalnych, Muzeum Narodowe, Muzeum Wiatraków i Polderów oraz Muzeum Fotografii.


 


Odwiedź Amsterdam

Więcej informacji o Amsterdamie?

Jeśli szukacie dodatkowych informacji dotyczących wizyty w stolicy Holandii, koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Amsterdamie. Zamieściliśmy w nim nie tylko szczegóły dotyczące różnych form dojazdu, ale także przydatne informacje o atrakcjach.


 

Szukasz więcej informacji o podróżach?

Ważne dworce i lotniska w tej podróży

Wszystkie ważne informacje o dworcu kolejowym Amsterdam Centraal

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Oferta gastronomiczna
 • WC

*Informacje mogą być nieaktualne

Pociąg

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach, przypomnienia o podróży i inne informacje.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.