Pociągi we Włoszech

Informacja o rozkładach jazdy, tanich biletach i przewoźnikach

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Pociągi we Włoszech

Zaplanuj kolejową podróż po Włoszech


Włoska kolej
Bilety na włoskie pociągi
Włoscy przewoźnicy kolejowi
Promocje i zniżki 

Pociągi we Włoszech

Przez lata Włosi skarżyli się na stan kolei w kraju i opóźnienia pociągów. Czasy jednak uległy zmianie i dziś mogą się oni pochwalić jedną z najnowocześniejszych kolei na świecie. Jeżdżą tam pociągi różnej klasy, w tym kolej mogąca rozwinąć duże prędkości maksymalne. W zależności od rodzaju pociągu pasażerom przysługują liczne zniżki i usługi dodatkowe. Przejazdy włoskimi pociągami są względnie tanie, dlatego turystyka kolejowa jest w tym kraju bardzo popularna.

Ponieważ często spotykamy się z opinią, że latanie jest najlepszym sposobem na podróżowanie po Europie, zespół GoEuro postanowił sprawdzić, ile czasu zajmuje pokonanie danej trasy pociągiem i samolotem. Okazało się, że są w Europie takie połączenia, na których zwyczajnie nie opłaca się wsiadać do samolotu, gdyż podróż pociągiem jest nie tylko szybsza, ale i bardziej ekologiczna. Pod lupę wzięto takie aspekty jak emisja dwutlenku węgla oraz zużycie paliwa zarówno podczas podróży pociągiem, jak i samolotem na tych samych trasach. Niektóre ze wspomnianych tras znajdują się we Włoszech. Warto więc zapoznać się z poniższymi informacjami, nim zaplanujemy trasę podróży po Półwyspie Apenińskim.

Trasa Emisja CO² mniejsza o
Pociągi Rzym – Neapol 92,7 kg
Pociągi Rzym – Florencja 106,2 kg
Pociągi Rzym – Neapol 92,7 kg
Pociągi Mediolan – Rzym 89,3 kg
Pociągi Rzym – Wenecja 78,3 kg
Pociągi Mediolan – Zurych 102,2 kg

Pobierz raport GoEuro na Dzień Ziemi
¹ Litr paliwa zużyty do produkcji energii koniecznej do odbycia podróży
Źródła: Dane dotyczące zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla pochodzą z Ecopassenger
Uwzględniono czas podróży przypadający na dzień 26-04-2017

 


Jak kupić bilet na pociąg we Włoszech?

Dlaczego warto kupować z GoEuro?

Jeśli szukasz nieograniczonego dostępu nie tylko do biletów kolejowych, autobusowych oraz lotniczych, a także informacji o aktualnych rozkładach jazdy, pobierz na swój na telefon komórkowy aplikację GoEuro. Dzięki niej zawsze i wszędzie nie tylko sprawdzisz rozkład jazdy, ale również kupisz bilet nawet w ostatniej chwili. Dzięki aplikacji GoEuro porównasz wszystkie możliwości przejazdów na wybranej trasie. Umożliwi Ci to wybór nie tylko najlepszego środka transportu, ale również najbardziej dogodnego połączenia.

Z GoEuro porównasz bilety na przejazdy na wskazanej trasie, zaplanujesz podróż, a zakupione bilety Trenitalia i Italo otrzymasz natychmiast. Jeśli chcesz mieć dostęp do biletów kolejowych, autokarowych oraz lotniczych, by podróżować po całej Europie, pobierz aplikację GoEuro. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja dostępne są w polskiej wersji językowej.


Pobierz aplikację

App
Apple Store
Google Play


Dlaczego warto zdecydować się na rezerwację biletu Trenitalia i Italo z GoEuro?

Szybka rezerwacja:


Z GoEuro można porównać i zarezerwować bilety Trenitalia i Italo na naszej stronie internetowej lub w telefonie. Zakupione bilety wysyłane są na podany przy rezerwacji adres e-mail.

Porównanie cen:


W trakcie wyszukiwania można porównać różne bilety. Od użytkownika zależy także wybór waluty, w której dokonana zostanie zapłata.

Obsługa klienta:


W przypadku wszelkich pytań dotyczących rezerwacji lub zakupu biletu Trenitalia i Italo można skontaktować się z naszym działem obsługi klienta.

Porównanie podróży:


Z GoEuro masz możliwość dokonania porównania wielu przewoźników i oferowanych przez nich przejazdów. W naszej bazie znajdują się oferty z całej Europy. Wystarczy, że wybierzesz cel swojej podróży, a my powiemy Ci, jak najtaniej, najszybciej i najdogodniej dojedziesz na miejsce.

Rozkład jazdy Trenitalia i Italo:


Dzięki aplikacji GoEuro będziesz mieć dostęp do rozkładu pociągów Trenitalia i Italo, ale również innych spółek kolejowych w Europie.

Cena biletu Trenitalia i Italo:


GoEuro oferuje bilety na przejazdy pociągami Trenitalia i Italo bez dodatkowych opłat i prowizji.

 

Przewoźnicy kolejowi we Włoszech

Główni włoscy przewoźnicy kolejowi to Trenitalia i Italo, którzy działają na terenie całego kraju. Poza tym we Włoszech istnieją mniejsi, regionalni przewoźnicy tacy jak Trenord i Ferrovie del Gargano.

Trenitalia obsługuje większą część krótko- i długodystansowych połączeń kolejowych we Włoszech. Jako przewoźnik kolejowy firma powstała w 2000 roku w wyniku wdrożenia regulacji Unii Europejskiej, które zmusiły do rozdzielenia przewozów pasażerskich i obsługi kolejowej. Trenitalia realizuje połączenia krajowe i dalekobieżne, łącząc Włochy z Austrią, Belgią, Niemcami i Szwajcarią. 100% udziałów w firmie Trenitalia należy do rządu włoskiego. Przewoźnik oferuje przejazdy koleją dużych prędkości Frecciarossa, Frecciarossa 1000 lub Frecciargento. Więcej o przewoźniku na stronie Trenitalia.

Italo to pierwszy kolejowy przewoźnik prywatny, który na taką skalę postanowił konkurować z Trenitalią. Italo założone zostało w 2006 roku przez czterech włoskich przedsiębiorców: Luca Cordero di Montezemolo, Diego Della Valle, Gianni Punzo i Giuseppe Sciarrone. Italo NTV rozpoczął swoją działalność w 2012 roku, proponując podróż pociągami z Mediolanu do Neapolu. Kolejnymi połączeniami, jakie przewoźnik ten postanowił uruchomić były między innymi relacje Rzym – Florencja oraz Neapol – Turyn. Italo umożliwia przejazdy pomiędzy największymi miastami we Włoszech, a pociągi przewoźnika osiągają prędkość maksymalną 360 km/h. Kursują one pomiędzy głównymi miastami włoskimi takimi jak Rzym, Mediolan, Turyn, Florencja, Neapol, Wenecja czy Bolonia.

Ważne! Podróżując pociągami po Włoszech, należy bezwzględnie pamiętać o skasowaniu biletu przed wejściem do pociągu. Kasowniki umieszczone są na peronach.

Wybrane zniżki i promocje włoskich przewoźników kolejowych


Włoscy przewoźnicy oferują różne zniżki na przejazdy swoimi składami. Ze wszystkich poniższych promocji można skorzystać kupując bilet na GoEuro.

2 bilety w cenie 1 w każdą sobotę

Oryginalna nazwa promocji: SPECIALE 2x1 SABATO.

Promocja przewoźnika Trenitalia na pociągi Freccia oraz Intercity.

Promocja obowiązuje na wszystkie taryfy, w każdą sobotę. Bilet musi zostać zakupiony co najmniej 2 dni przed planowanym odjazdem.

Francja i Szwajcaria za 9 € i 19 €

Oryginalna nazwa promocji: MINI e SMART Svizzera e Francia.

Promocja przewoźnika Trenitalia na pociągi do szwajcarskich miast Lugano, Bellinzona, Lucerna, Genewa, Zurych, Berno i Bazylea. Promocyjna cena 9 € lub 19 € obowiązuje przy zakupie bilety nie później niż 21 dni przed planowanym odjazdem. W przypadku Zurychu, Lucerny i Lugano wystarczy zakupić bilety nie póżniej niż 14 dni przed odjazdem.

Dla podróżujących do Nicei i Marsylii przygotowano promocję na bilety grupowe: grupy od 2 do 5 osób mogą liczyć na zniżki 20 - 50%.

Z Mediolanu do Rzymu za pół ceny

Oryginalna nazwa promocji: A/R Milano–Roma.

Promocja przewoźnika Italo na pociągi relacji Rzym – Mediolan i Mediolan – Rzym. Aby skorzystać z promocji należy zakupić bilet w obie strony.

Italo Senior

Oryginalna nazwa promocji: ITALO SENIOR.

Promocja przewoźnika Italo dla seniorów. Zniżka 40% na bilety taryfy Flex. Promocja obowiązuje od poniedziałku do czwartku. Zakup biletu najpóźniej jeden dzień przed odjazdem.

Dzieci jadą za darmo

Promocja przewoźnika Trenitalia. Dzieci do lat 15 jadą za darmo. Promocja obowiązuje, kiedy dziecko towarzyszy dorosłemu posiadajęcemu bilet w taryfie Base. Zakup biletu nie póżniej niz 2 dni przed odjazdem.

Italo Famiglia

Promocja przewoźnika Italo. Dzieci do lat 14 jadą za darmo. Promocja obowiązuje, kiedy dziecko towarzyszy dorosłemu posiadajęcemu bilet w taryfie Prima.
 


Więcej o podróżach kolejowych

Usługi i udogodnienia największych przewoźników kolejowych

Wielu przewoźników oferuje nowoczesne pojazdy z wygodnymi fotelami, WiFi i klimatyzacją. Porównaj dostępne oferty.

Pozostałe usługi i udogodnienia, oferowane przez poszczególnych przewoźników w różnych krajach, mogą się różnić.

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach i przypomnienia o podróży.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.