Barcelona – tanie bilety na autobus, pociąg i samolot!

Na kiedy planujesz podróż?

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów

Planujesz wycieczkę do Barcelony i zastanawiasz się, co koniecznie trzeba o Barcelonie wiedzieć? Bez względu na to, czy w perspektywie masz wakacje w Barcelonie czy jedynie krótki, kilkudniowy pobyt, sprawdź koniecznie nasz przewodnik. Dowiedz się, jak najszybciej dotrzeć do Barcelony oraz jak sprawnie poruszać się po mieście. Zapamiętaj nasze podpowiedzi i zaplanuj podróż razem z GoEuro!Dojazd do Barcelony
Komunikacja miejska w Barcelonie
Dlaczego pojechać do Barcelony?
Co zobaczyć w Barcelonie?

Jak tanio dojechać do Barcelony?


cheap

Po podjęciu decyzji o tym, by wybrać się w podróż do Barcelony, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jak najłatwiej dojechać do stolicy Katalonii? Czy lepiej zdecydować się na pokonanie trasy autobusem, pociągiem a może samolotem? Przygotowania do takiej podróży nie muszą być trudne. Wystarczy porównać możliwości dojazdu i wybrać tę formę transportu, która odpowiada Ci najbardziej. Czy więc, czy do Barcelony chcesz dojechać najtaniej, najszybciej, a może zależy Ci na tym, by po drodze odwiedzić jakieś inne miejsce w Europie?

 


Decydując się na podróż do Barcelony, najdogodniejszym środkiem transportu będzie samolot. Planując wylot do Barcelony z Polski, warto wziąc pod uwagę bezpośrednie loty, jakie oferują lotniska w Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy Poznaniu. Najtańsze loty do Barcelony z Polski zapewniają linie lotnicze Wizz Air i Ryanair.

Port lotniczy Barcelona-El Prat znajduje się 10 km od centrum miasta w miejscowości El Prat de Llobregat. Jest to międzynarodowe lotnisko, drugie pod względem wielkości i liczby obsługiwanych pasażerów w Hiszpanii. Lotnisko obsługuje loty ze wszystkich kontynentów, dając możliwość podróżowania do większości miast europejskich. Na lotnisku znajdują się sklepy i restauracje, a pasażerowie mogą bezpłatnie korzystać z sieci WiFi przez 30 min.

Z lotniska do centrum miasta dojedziemy pociągiem. Terminal T2 połączony jest z główną stacją w Barcelonie (Estació de Sants) linią kolejową R2. Przejazd trwa 20 min.

 


Dojazd do Barcelony pociągiem możliwy jest z wielu miast w Europie.

W Barcelonie można wyróżnić dwie główne dworce kolejowe: Estació de Sants i Estació de França. Estació de Sants to druga pod względem wielkości stacja kolejowa w Hiszpanii, obsługująca rocznie ok. 30 milionów pasażerów. Od kiedy AVE zaoferowało przejazd na trasie Madryt – Barcelona pociągami dużej prędkości, ta trasa stała się najbardziej popularną w kraju i jedną z najbardziej obleganych w Europie. Stacja oferuje wiele usług dodatkowych (sklepy, banki, restauracje itp.). Estació de França znana jest z wyjątkowej architektury i lokalizacji blisko plaży. Na stacji obsługiwane są pociągi regionalne oraz dalekobieżne. Dojazd pociągiem z Polski do Barcelony to kolejowa wycieczka praktycznie przez całą Europę. Odpowiednio zaplanowana może być ciekawą formą zwiedzenia całego kontynentu. Taka trasa mogłaby prowadzić z Warszawy do Kolonii (pociągiem PKP Intercity), z Kolonii do Paryża (pociągiem Deutsche Bahn) i z Paryża do Barcelony (pociągiem Renfe).

 


Cieszące się dużą popularnością europejskie podróże autokarowe są kolejną z możliwości na dojazd do Barcelony.

Głównym dworcem autobusowym w Barcelonie jest Estació del Nord. Z tego dworca odjeżdżają autobusy do innych hiszpańskich miast i wsi oraz międzynarodowe autobusy do całej Europy. Stąd także odjeżdżają autobusy na lotnisko Girona-Costa Brava, gdzie ląduje wiele tanich linii lotniczych). Na stację dojeżdżają między innymi autobusy firm Alsa i Eurolines, a podróż autokarem z Polski do Barcelony trwa około 40 godzin.


Jak poruszać się po Barcelonie?


cheap

Transport publiczny w Barcelonie jest dobrze zorganizowany i tani w porównaniu z innymi europejskimi stolicami. Miasto ma jeden z lepiej zorganizowanych systemów transportu na świecie. Jest sprawny i można dotrzeć niemal do każdego zakątka metropolii. Barcelona dysponuje 8 liniami metra i ok. 180 liniami autobusowymi. Większość wagonów i autobusów jest nowa. Miasto i obrzeża są podzielone na 5 stref, ale do zwiedzania Barcelony potrzebne są jedynie bilety na 1 strefę.

Przewoźnikiem jest tu TMB (Transports Metropolitans de Barcelona). Ceny biletów turystycznych to koszt od 14 euro (bilet 2. dniowy) do 32 euro (bilet 5. dniowy). Można też skorzystać z biletów pojedynczych, ale ich cena jest dość wysoka (ponad 2 euro za przejazd) lub kupić bilet na 10 przejazdów za około 10 euro. Metro działa w piątki do godziny 2 w nocy, a w soboty funkcjonuje przez całą noc. Niemal wszystkie linie autobusowe mają swoje nocne odpowiedniki (z literką N przed numerem autobusu).


Dlaczego warto pojechać do Barcelony?


fast

Barcelona jest stolicą Katalonii i drugim, największym miastem w Hiszpanii. Pod względem liczby mieszkańców znajduje się na 11. miejscu wśród miast Unii Europejskiej. To jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnych w Europie. Miasto leży nad Morzem Śródziemnym i przez cały rok przyciąga miliony turystów, choć najwięcej osób odwiedza Barcelonę w okresie letnim, to wiosna jest najprzyjemniejszą porą roku na zwiedzanie tego wyjątkowego miasta.


Jakie zabytki w Barcelonie należy koniecznie zobaczyć?


kuchnia

Wybierając się na wycieczkę do Barcelony, koniecznie trzeba przygotować sobie listę atrakcji, które chcemy zobaczyć.

Do największych atrakcji Barcelony należy choćby Park Güell, który zaprojektowany został przez katalońskiego architekta Antoni Gaudíego. Odwiedzając miasto nie można pominąć symbolu Barcelony czyli Sagrda Familia. Warto również zobaczyć pomnik Krzysztofa Kolumba czy wieżę radiowo-telewizyjną Torre de Collserola.


Szukasz więcej informacji o podróżach?

Ważne dworce i lotniska w tej podróży

Wszystkie ważne informacje o lotnisku Barcelona

  • Zasilanie
  • WiFi
  • Gastronomia
  • WC

*Informacje mogą być nieaktualne

Aerobús kursuje do centrum miasta (Plaza de Catalunya) z obu terminali. Znajduje się tam także autobus miejski 46 i pociąg R2 jadące do głównej stacji kolejowej.

Wszystkie ważne informacje o dworcu kolejowym Barcelona Sants

  • Zasilanie
  • WiFi
  • Gastronomia
  • WC

*Informacje mogą być nieaktualne

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach, przypomnienia o podróży i inne informacje.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.