Elbląg – tanie bilety na autobus, autokar, pociąg i samolot!

Na kiedy planujesz podróż?

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów

Wizyta w Elblągu

Liczący ponad 122 tysiące mieszkańców Elbląg jest jednym z ważniejszych miast na Warmii i Mazurach. Ze względu na liczne imprezy kulturalne do Elbląga warto przyjechać przede wszystkim w sezonie wakacyjnym. Z miastem związana jest legenda o piekarczyku, który dzięki swojej odwadze 8 marca 1521 ochronił Elbląg przed atakiem Krzyżaków, a o jego odwadze do dziś przypomina mieszkańcom i turystom Brama Targowa. Odwiedzając Elbląg nie zapomnijmy o specjałach tutejszej kuchni, która obfituje w klopsy królewieckie, kotlety pruskie i szynkę w sosie borowikowym!

Ważne dworce i lotniska w tej podróży

Dojazd do Elbląga

Najwięcej połączeń kolejowych oferują PKP Intercity oraz Przewozy Regionalne, którzy obsługują połączenia z Gdańskiem, Gdynią, Olsztynem czy Tczewem. Elbląski dworzec kolejowy położony przy Placu Dworcowym znajduje się w ścisłym centrum. W pobliżu dworca znaleźć można przystanki komunikacji miejskiej.
Przewoźnicy autobusowi zapewniają przejazdy na trasach lokalnych Warmii i Mazur, ale również przywożą pasażerów z Warszawy, Olsztyna czy Gdańska. Takie połączenia obsługuje PKS w Elblągu, PKS Polonus z Warszawy, przewoźnik Lubelskie Dworce oraz PKS w Białymstoku. Wszystkie autobusy kończą swoją trasę na elbląskim dworcu autobusowym przy Alei Grunwaldzkiej 61. Dworzec PKS znajduje się w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego.
Najbliższe lotnisko znajduje się w Gdańsku. Jest to Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, który od Elbląga dzieli około 70 km.

Komunikacja miejska w Elblągu

Wszystkie atrakcje w Elblągu można zwiedzić korzystając z miejscowej komunikacji miejskiej. W Elblągu działają linie tramwajowe (4 linie kursujące przez cały tydzień i 1 linia kursująca jedynie w dni powszednie za wyjątkiem wakacji) oraz linie autobusowe z uwzględnieniem 5 linii podmiejskich oraz linii nocnej nr 100. Korzystanie z komunikacji miejskiej jest związane z koniecznością nabycia biletu na linię miejską lub podmiejską, przy czym po mieście można się poruszać korzystając z biletów jednorazowych, jednogodzinnych kupionych u kierowcy czy 24-godzinnych. Grupy liczące powyżej 10 osób mogą nabywać u kierowców specjalne bilety grupowe. W Elblągu można również skorzystać z wypożyczalni rowerów, która jest częścią wypożyczalni żeglugi Kanału Ostródzko-Elbląskiego.

Atrakcje w Elblągu

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Elbląga jest Brama Targowa, która historycznie stanowiła część murów obronnych. Z kolei miejscowe muzeum, które jest muzeum archeologiczno-historycznym, prezentuje unikatowe eksponaty, jak np. średniowieczna winda. W Elblągu znajduje się również wyjątkowy obiekt na Warmii i Mazurach – Kanał Ostródzko-Elbląski, wpisany na listę Siedmiu Cudów Polski. Po kanale organizowane są rejsy, trwające od 2 do 4 godzin i wiodące po najciekawszych okolicach Ostródy i Elbląga.

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach, przypomnienia o podróży i inne informacje.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.