Krakow – tanie bilety na pociąg, autobus i samolot!

Na kiedy planujesz podróż?

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Magiczne miasto Kraków – wybierz się w podróż do stolicy Małopolski!

Kraków, będący stolicą Małopolski, leży nad Wisłą i jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Ten przesiąknięty historią gród, będący miejscem koronacji i spoczynku królów, a do 1795 roku stolicą kraju, stał się obowiązkowym celem podróży. To miasto z niesamowicie ciekawą historią, do którego można wracać, ciągle odkrywając jego zakamarki.

Kraków jest również jednym z ważniejszych węzłów kolejowych i drogowych w Polsce. Ze względu na duże zainteresowanie turystów pobytem w stolicy Małopolski, wizytę w Krakowie warto zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, skorzystać z promocji i zniżkowych przejazdów, które oferują przewoźnicy zapewniający przejazdy do Krakowa. Od stolicy kraju oddalony jest o około 300 kilometrów, a by dojechać tutaj z Gdańska, pokonać trzeba prawie 570 kilometrów. Planując podróż, turyści wybrać mogą jeden z wielu środków transportu. W zależności od miejsca, z którego wybieramy się do Krakowa, możemy zdecydować się na podróż autobusem, pociągiem lub samolotem.

Dojazd do Krakowa
Atrakcje w Krakowie

Ważne dworce i lotniska w tej podróży

Wszystkie ważne informacje o lotnisku Krakow

  • Zasilanie
  • WiFi
  • Gastronomia
  • WC

*Informacje mogą być nieaktualne

Z centrum Krakowa na lotnisko jeżdżą autobusy 208 i 292, w nocy autobus 902.

Sprawdż i wybierz najbardziej dogodny dojazd do Krakowa!

Główna stacja kolejowa to Kraków Główny. Dworzec znajduje się w centrum miasta i obsługuje zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe. Podróżni z Warszawy i Gdańska, mogą skorzystać z bezpośrednich połączeń kolejowych pociągami Express Intercity Premium obsługiwanymi przez składy Pendolino. Podróż ze stolicy tym środkiem transportu trwa zaledwie dwie i pół godziny, a koszt biletu w promocji wynosi 49 zł. Pociągiem do Krakowa można także wygodnie dotrzeć z Wiednia, Pragi, Budapesztu i Lwowa. Więcej informacji dotyczących podróży kolejowych do Krakowa wraz z rozkładem jazdy pociągów Pendolino znaleźć można na stronie Pociągi do Krakowa
W sąsiedztwie głównego dworca kolejowego Krakowa znajduje się Dworzec Autobusowy MDA. Dojeżdżają tutaj autobusy PKS oraz autokary prywatnych przewoźników, a podróżni mogą liczyć na ciekawe promocje. Lux Ekspress ma w swojej ofercie połączenie z Warszawy do Krakowa, w cenie już od 19 zł. Autokar pokonuje trasę w około cztery i pół godziny. Na dworcu zatrzymują się także autobusy oferujące przewozy międzynarodowym, a przewoźnik DB Bahn proponuje podróż do Berlina już za 29 euro. Autobusem do Krakowa można dojechać bezpośrednio z wszystkich większych polskich miast, korzystając z połączeń ekspresowych. Docierają tu autokary dalekobieżne, między inni z Pragi, Budapesztu, Dublina czy Kopenhagi. Więcej informacji dotyczących podróży autokarowych do Krakowa znaleźć można na stronie Autobusy do Krakowa.
Do Krakowa można także przylecieć samolotem. Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków Balice (11 km od miasta) jest drugim pod względem obsługiwanej liczby lotów lotniskiem w Polsce. Balice mają w swojej ofercie połączenia do przeszło 60 miast na świecie. W promocyjnych cenach, już od 100 zł, można dolecieć do Krakowa z Poznania, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy i Gdańska. Lotnisko w Krakowie oferuje także tanie loty z Berlina.

Komunikacja miejska w Krakowie


informacje

Po Krakowie najłatwiej poruszać się, korzystając z transportu miejskiego. W mieście funkcjonuje 27 linii tramwajowych oraz przeszło 60 linii autobusowych. w sezonie wakacyjnym uruchamiane są dodatkowe linie komunikacyjne. Turyści mogą skorzystać ze specjalnych biletów grupowych lub weekendowych. Od kilku lat czynny jest także tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, natomiast po Wiśle pływa tramwaj wodny.

Jeśli jednak przyjeżdżamy do Krakowa z turystyczną wizytą, warto postawić na spacery. Zwiedzanie Starego Miasta czy Kazimierza nie wymaga korzystania z transportu miejskiego, umożliwia natomiast zobaczenie tego, co w Krakowie jest najciekawsze.


Największe atrakcje Krakowa

W Krakowie bardziej niż w każdym innym polskim mieście czuć ducha historii, który obecny jest przede wszystkim w starej części miasta. Zwiedzanie Krakowa najlepiej zaplanować na wiosnę lub lato. Warto też mieć na uwadzę, że wielu turystów przyjeżdża tutaj także poza sezonem wakacyjnym, by oprócz historycznych budowli zobaczyć między innymi krakowski Kazimierz oraz miejskie zoo.


Większość turystów przyjeżdżających do miasta, zwiedzanie Krakowa rozpoczyna od Zamku Królewskiego na Wawelu, Sukiennic oraz Kościoła Mariackiego. W ciągu roku w Krakowie odbywa się ponad 100 festiwali, między innymi Zaduszki Jazzowe, Festiwal Kultury Żydowskiej czy festiwal Teatrów Ulicznych. Kraków posiada także największe w Europie Środkowej zbiory muzealne, zlokalizowane w kilku placówkach. W ramach przekąski, spacerując po okalających Rynek uliczkach, koniecznie spróbować należy krakowskich obwarzanków.

Odwiedzający Kraków, nie powinni też zapominać, że miasto jest jednym z najtańszych w Europie, jeśli chodzi o zakup piwa. W 2016 roku Kraków uplasował się na 4 pozycji w rankingu, w którym porównano 70 miast! Które miasto okazało się najtańsze? Sprawdźcie Indeks Piwny GoEuro.

GoEuro przygotowało również szczegółowy przewodnik po Krakowie, w którym opisujemy, jakie atrakcjie koniecznie trzeba zobaczyć i podpowiadamy, które kawiarnie i restauracje należy odwiedzić!

Szukasz więcej informacji o podróżach w okolicy Krakowa i nie tylko?

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach, przypomnienia o podróży i inne informacje.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.