uutcacss

Wycieczka do Rzymu – tanie bilety na autobus, autokar, pociąg i samolot!

Na kiedy planujesz podróż?

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 450 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 30 milionów użytkowników ze 120 krajów

Planujesz wycieczkę do Rzymu i zastanawiasz się, co koniecznie trzeba o Rzymie wiedzieć? Bez względu na to, czy w perspektywie masz wakacje w Rzymie czy jedynie krótki, kilkudniowy pobyt, sprawdź koniecznie nasz miniprzewodnik. Dowiedz się, jak najszybciej dotrzeć do Rzymu oraz jak sprawnie poruszać się po mieście. Zapamiętaj nasze rzymskie podpowiedzi i zaplanuj podróż razem z GoEuro!Dojazd do Rzymu
Komunikacja miejska w Rzymie
Dlaczego pojechać do Rzymu?
Co zobaczyć w Rzymie?

Jak tanio dojechać do Rzymu?


cheap

Po podjęciu decyzji o tym, by wybrać się w podróż do Rzymu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jak najłatwiej dojechać do Wiecznego Miasta? Czy lepiej zdecydować się na pokonanie trasy autobusem, pociągiem a może samolotem? Przygotowania do takiej podróży nie muszą być trudne. Wystarczy porównać możliwości dojazdu do włoskiej stolicy i wybrać tę formę transportu, która odpowiada Ci najbardziej. Czy więc, czy do Rzymu chcesz dojechać najtaniej, najszybciej a może zależy Ci na tym, by po drodze odwiedzić jakieś inne miejsce w Europie?

 


Jeśli bierzesz pod uwagę podróż do Rzymu samolotem, musisz wiedzieć, że miasto posiada dwa duże porty lotnicze. Są nimi Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino. Lotnisko Rzym Fiumicino to jednocześnie największy port lotniczy we Włoszech, który w 2015 roku obsłużył ponad 40 milionów pasażerów. Lotnisko położone jest 35 km na południowy-zachód od Rzymu i posiada 4 terminale obsługujące loty krajowe, międzynarodowe i międzykontynentalne. Bezpośrednie połączenie Warszawa – Rzym Fiumicino obsługują między innymi przewoźnicy WizzAir i Alitalia. Loty do Rzymu to dobry wybór dla tych, którzy chcą we Włoszech być jak najszybciej.

Z lotniska Fiumcino do centrum Rzymu najłatwiej dotrzeć szybkim pociągiem Leonardo Express. Nie jest to najtańsza opcja, zatem oszczędnym turystom możemy polecić zdecydowanie tańszy dojazd autobusem Cotral: Odjeżdża on z przystanku pomiędzy terminalem 2 i 3.

 


Decydując się na kolejową wycieczkę do Rzymu, należy nastawić się na trasę z przesiadkami. Popularne trasy wiodą przez Wiedeń, Villach, Budapeszt i czeski Brzecław. Jednym z możliwych rozwiązań jest pociąg relacji Warszawa – Wiedeń, a następnie podróż pociągiem ÖBB relacji Wiedeń – Rzym. Główny dworzec kolejowy w Rzymie to Roma Termini. Dysponująca 29 platformami stacja obsługuje blisko 150 milionów pasażerów rocznie. Dworzec mieści się w centrum miasta, w odległości 2 km od Koloseum.

Do centrum Wiecznego Miasta można dotrzeć z pobliskiej stacji metra (linie A i B), tramawajem 5 lub 14 albo jednym z licznych autobusów miejskich.

 


Możliwa jest także autokarowa podróż do Rzymu. W ofercie kilku przewoźników znajdziemy połączenia bezpośrednie relacji Warszawa – Rzym, Kraków – Rzym, Poznań – Rzym czy Wrocław – Rzym. Główny dworzec autobusowy w Rzymie to Tiburtina. Stacja znajduje się naprzeciwko dworca kolejowego Namesake. Z usług dworca korzysta ponad 50 przewoźników. Odjeżdżają stąd autobusy dalekobieżne, krajowe i międzynarodowe.

Stąd do centrum jeździ metro (linia B). Można również wybrać autokar Cotral lub Atac.


Jak poruszać się po Rzymie?


cheap

Podczas pobytu w Rzymie, nawet jeśli jest to tylko weekendowa wycieczka, warto ułatwić sobie poruszanie się po mieście, korzystając z komunikacji miejskiej. Na metro w Rzymie składają się 3 linie: A, B i C, które zatrzymują się na 67 stacjach. Komunikacja miejska Rzymu to także 302 linie autobusowe i 6 linii tramwajowych. Zniżki obejmują jedynie bilety roczne.

Dla turystów przewidziane są karty turystyczne, czyli bilety 3-dniowe Roma Pass i 2-dniowe Roma Pass 48h. Karta turystyczna – poza korzystaniem z komunikacji miejskiej – uprawnia do wejścia do kilku muzeów i miejsc turystycznych (Koloseum, Zamek św. Anioła, muzea państwowe itp.). Roma Pass nie uprawnia do przejazdów z/na lotnisko. Autobusy nocne oznaczone są literą N przed numerem linii.

Coraz bardziej popularne staje się jeżdżenie rowerem po Rzymie, szczególnie podczas weekendów. Również turyści, którzy decydują się na wycieczkę do Rzymu, coraz częściej korzystają z możliwości wypożyczenia jednośladów. Niemniej jednak nie ma w Rzymie wielu ścieżek i tras rowerowych. Najwięcej rowerzystów można spotkać w parkach i wokół rzeki Tevere, na Via Appia i Villa Borghese. Przyjazne rowerzystom jest także centrum miasta. Rowery można przewozić metrem, ale nie można ich wnosić na wszystkie stacje. Rowery miejskie dostarcza Roma Bike Sharing. Kartę można zakupić na stacjach metra A i B.

Większość atrakcji turystycznych można zwiedzić, poruszając się pieszo, gdyż znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. Jest to jedna z bardziej ekscytujących form na odkrywanie tego starożytnego miasta. Wiele przewodników po Rzymie poleca piesze wędrówki po stolicy. Pozwalają one na odkrycie prawdziwego charakteru miasta.


Dlaczego warto pojechać do Rzymu?


fast

Rzym to stolica i jednocześnie największe miasto Włoch, położone w środkowej części kraju. Jest metropolią o globalnym znaczeniu zarówno jako ważny węzeł komunikacyjny, jak i ośrodek kultury i nauki. Rzym każdego roku przyciąga wielu artystów, pisarzy, malarzy i performerów z całego świata, którzy przyjeżdżają tu, aby podziwiać piękno miasta i kształcić się w tym jakże ważnym dla historii i sztuki miejscu. Co roku odbywa się tu wiele festiwali, koncertów i imprez.

Jest to także bardzo ważny punkt na mapie dla chrześcijan, którzy często decydują się na podróż do Rzymu i tłumnie zjeżdżają na Plac Świętego Piotra w Watykanie. Nie dziwi więc fakt, że tak wielu turystów choć raz w życiu chce wybrać się na wycieczkę do Rzymu.


Jakie zabytki w Rzymie należy koniecznie zobaczyć?


kuchnia

Wybierając się na wycieczkę do Rzymu, koniecznie trzeba przygotować sobie listę atrakcji, które chcemy zobaczyć. Rzym to miasto, które można zwiedzać miesiącami, za każdym razem odkrywając coś nowego. Najlepiej więc jeszcze przed wyjazdem zdecydować, które z atrakcji Rzymu interesują nas najbardziej. Oczywiście jest też kilka miejsc, których podczas zwiedzania Rzymu po prostu nie można pominąć. My przygotowaliśmy trzy propozycje dla tych, którzy przyjeżdżają do Rzymu dosłownie na chwilę. Oto, co każdy w Rzymie powinien zobaczyć!

Na wspomnianej liście atrakcji Rzymuz pewnością nie może zabraknąć Koloseum. Jest to imponujących rozmiarów amfiteatr, który w czasach swej świetności był w stanie pomieścić od 45 do 73 tysięcy widzów. Odbywały się tu walki gladiatorów oraz polowania na dzikie zwierzęta. Jest to również jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Rzymu.

Inny z symboli Rzymu, którego nie wypada ominąć to Fontanna di Trevi – monumentalna fontanna w stylu barokowym, która powstała z inicjatywy papieża Klemensa XII. Stała się sławna na całym świecie dzięki filmowi „Słodkie życie” („La Dolce Vita”) z 1960 w reżyserii Federico Felliniego.

Na liście warto również uwzględnić Muzea Watykańskie. To bezcenna papieska kolekcja dzieł sztuki, która obejmuje między innymi największą na świecie kolekcję rzeźb klasycznych, arcydzieł renesansu oraz eksponatów z okresu istnienia cywilizacji Etrusków. Zwieńczeniem wizyty w muzeach jest zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej.Odkryj Asyż

5 pomysłów na jednodniowe wycieczki z Rzymu

Planujesz zostać w Rzymie na trochę dłużej niż weekend? Sprawdź nasze propozycje niedrogich, jednodniowych wycieczek z Rzymu!

Możesz odwiedzić słynny Asyż, antyczne Tivoli, kolorowy Neapol, a nawet lazurową wyspę Capri!


Szukasz więcej informacji o podróżach?

Ważne dworce i lotniska w tej podróży

Wszystkie ważne informacje o lotnisku Rome-Ciampino

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Gastronomia
 • WC

*Informacje mogą być nieaktualne

Między lotniskiem Ciampino a stacją kolejową Termini w Rzymie kursują autobusy Atral.

Wszystkie ważne informacje o lotnisku Rome-Fiumicino

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Gastronomia
 • WC

*Informacje mogą być nieaktualne

Z lotniska kursują autobusy miejskie oraz autobusy wahadłowe Terravision. Szybszym i wygodniejszym sposobem na dostanie się do miasta z lotniska jest pociąg Leonardo Express, który jedzie 30 minut.

Wszystkie ważne informacje o dworcu kolejowym Roma Termini

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Gastronomia
 • WC

*Informacje mogą być nieaktualne

Spacer z dworca do centrum miasta zajmie 5 - 10 minut.

Wszystkie ważne informacje o dworcu kolejowym Roma S. Pietro

 • Zasilanie
 • WiFi
 • Gastronomia
 • WC

*Informacje mogą być nieaktualne

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach, przypomnienia o podróży i inne informacje.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.