Studia za granicą – pomysły na podróże w Europie!Gratulacje dla zwycięzców stypendiów oraz konkursu na Instagramie!

GoEuro – platforma, która umożliwia wyszukiwanie i zakup biletów na pociągi, autobusy i loty w Europie – spełniła marzenie dwunastu studentów. Środki w wysokości 21 000 euro przyznane w ramach 12 stypendiów dla studentów biorących udział w wymianie zagranicznej w roku akademickim 2017/2018 umożliwią szczęśliwcom zorganizowanie podróży po Europie.

Imię Uniwersytet Kraj
Alexandre Universität Mannheim Niemcy
Antonio Università degli studi di Napoli Federico II Włochy
Arianna Università degli studi di Bari Aldo Moro Włochy
Aroldo Universidad de Sevilla Hiszpania
Joe Universidad de Alcalá Hiszpania
Karen University of Kentucky USA
Laura Montana State University USA
Natalie Syracuse University USA
Prokop Univerzita Karlova Czechy
Rachel University of Sheffield Wielka Brytania
Karina Uniwersytet Medyczny w Poznaniu Polska
Salvatore Università degli Studi di Bari Aldo Moro Włochy


Dokąd najchętniej wyjeżdżają studenci?Dane zebrane w ankietach wypełnionych przez studentów, którzy starali się o stypendium GoEuro, dowiodły, że Hiszpania jest krajem, do którego studenci wyjeżdżają najchętniej. Większość ze studentów wyjeżdża na stypendia w ramach wyjazdów, które nie trwają dłużej niż 6 miesięcy.
Studenci ubiegający się o stypendium pochodzą z następujących krajów: Czechy, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Polska, Portugalia, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy.

Więcej informacji o studiach zagranicznych

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o studiowaniu za granicą oraz przeczytać porady
dotyczące podróżowania, sprawdź poniższe wpisy na naszym blogu!Zaplanuj podróż podczas swojego pobytu na Erasmusie!

Odkryj Europę wraz z GoEuro! Sprawdź, dokąd warto pojechać w trakcie pobytu na stypendium zagranicznym. Odwiedź europejskie metropolie i poznaj małe urokliwe miasteczka.


Pobierz aplikację GoEuro i kupuj bilety kolejowe, autobusowe i lotnicze na podróże po całej Europie za pomocą jednego kliknięcia.


Naszym głównym celem w GoEuro jest uczynienie podróżowania tak łatwym, jak to tylko możliwe!

Dokładamy wszelkich starań, żeby planowanie i zakup biletów były przyjemną częścią podróży
– bez względu na to, czy wybierzesz pociąg, autobus czy samolot. Dowiedz się więcej tutaj.

Lista zakwalifikowanych uczelni (lista zamknięta)

Często zadawane pytania

Jakie są nagrody?

Rozlosujemy 10 stypendiów, każde w wysokości 2000 €, pośród tych, którzy zgłoszą swój udział w programie stypendialnym GoEuro. Mamy też dwie nagrody po 500 € dla uczestników konkursu na Instagramie.

Jak mogę wziąć udział w konkursie?

Studenci zainteresowani wzięciem udziału w konkursie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, ktory można znaleźć tutaj.

Kto może wziąć udział w konkursie?

- W tym roku program stypendialny GoEuro jest dostępny dla studentów uczelni, które mają swoją siedzibę w jednym z następujących krajów: USA, Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Czechy, Polska, Holandia i Szwecja.

- Wszyscy studenci, którzy zamierzają ubiegać się o stypendium GoEuro i są wpisani w poczet studentów uczelni mającej siedzibę w jednym z powyższych krajów, powinni mieć na uwadze następujące zasady:

1. Należy upewnić się, że Twoja uczelnia kwalifikuje się do udziału w programie stypendialnym GoEuro. Listę kwalifikujących się uczelni można znaleźć powyżej.

2. Jeżeli uczelnia nie znajduje się na liście uczelni zakwalifikowanych do udziału w programie stypendialnym, jej przedstawiciele mogą skontaktować się z GoEuro i zarejestrować się, używając adresu e-mail [email protected]

3. Warunkiem, jaki musi spełnić uczelnia w celu zakwalifikowania się na listę, jest opublikowanie informacji o programie stypendialnym GoEuro w mediach społecznościowych (Facebook i/lub Twitter) lub na swojej stronie internetowej lub w newsletterze skierowanym do studentów.

Jakie są warunki uczestnictwa w konkursie?

Wszyscy uczestnicy muszą być wpisani w poczet studentów uczelni wyższej w roku akademickim 2017/2018. Zwycięzcy zostaną poproszeni o przesłanie odpowiedniego potwierdzenia w formacie PDF. Następnie będą zobowiązani dostarczyć nam kopię listu akceptacyjnego z zagranicznej uczelni (w formacie PDF) znajdującej się w kraju europejskim – dopuszczalne są tylko kraje w obrębie Unii Europejskiej oraz strefy Schengen.

Kiedy zostaną ogłoszeni zwycięzcy?

Ostateczny termin składania wniosków to 31.01.2018 o północy (GMT+1). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 5.02.2018.

W jaki sposób nagrody zostaną przekazane?

Organizator konkursu skontaktuje się ze zwycięzcami. Środki pieniężne zostaną przekazane zwycięzcom za pomocą przelewu bankowego. Nagroda nie podlega zwrotowi, nie można jej przekazać innej osobie ani wymienić na inną nagrodę.

Czy mogę wygrać zarówno stypendium, jak i nagrodę w konkursie na Instagramie?

Studenci mogą ubiegać się zarówno o stypendium, jak i wziąć udział w konkursie na Instagramie. Mogą jednak otrzymać tylko jedną nagrodę.

Jaka jest róznica pomiędzy Programem Stypendialnym GoEuro a konkursem na Instagramie?

Aby ubiegać się o jedno ze stypendiów GoEuro, po prostu wypełnij formularz zgłoszeniowy znajdujący się na naszej stronie o studiach zagranicznych. Udział w konkursie na Instagramie jest przeznaczony dla tych uczestników, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy oraz opublikują konkursowe zdjęcie lub wideo, za pomocą którego pokażą w inspiruący sposób miejsce, do którego wybierają się na zagraniczne studia.

W jaki sposób zostaną wybrani zwycięzcy?

Dziesięcioro zwycięzców konkursu o stypendium w wysokości 2000 € zostanie wyłonionych w formie losowania. Zwycięzcy konkursu na Instagramie zostaną wybrani przez niezależnego fotografa.

Gdzie mogę znaleźć regulamin konkursu?

Szczegółowy regulamin (w języku angielskim) można znaleźć tutaj.


Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach, przypomnienia o podróży i inne informacje.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.