Odkryj Teneryfę

Na kiedy planujesz podróż?

Współpracujemy z

Najlepsza cena

Porównanie cen w czasie rzeczywistym

Łatwa rezerwacja

Dostęp do 600 partnerów kolejowych, autobusowych  i lotniczych

Jakość i zaufanie

Ponad 20 milionów użytkowników ze 120 krajów

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich – wyjazd na Teneryfę

Wyspy Kanaryjskie to archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego, które przynależą do Hiszpanii i wchodzą w skład Makaronezji. Już w czasach starożytnych archipelag był znany jako Wyspy Szczęśliwe. Nazwa archipelagu pochodzi od wielu psów, po łacinie canis, które bezpańsko włóczyły się po okolicy. Cały archipelag składa się z siedmiu wysp, z których największą jest właśnie Teneryfa.

Wczasy na Teneryfie oraz na pobliskiej Gran Canarii można przyrównać do zwiedzania kontynentu w miniaturze ze względu na różnorodne strefy klimatyczne występujące na wyspie. Na wszystkich wyspach mieszka ponad 2,2 mln mieszkańców, choć mniejsze wyspy mogą być zamieszkałe tylko sezonowo. Najwięcej turystów przyjeżdża na Wyspy Kanaryjskie latem (w lipcu i w sierpniu) oraz w sezonie zimowym (w grudniu i w styczniu).

Przyjazd na Teneryfę


fast

Na Teneryfie znajdują się dwa porty lotnicze: Teneryfa Północna oraz Teneryfa Południowa. Port lotniczy Los Rodeos znany jako Teneryfa Północna obsługuje połączenia pomiędzy Wyspami Kanaryjskimi, natomiast port lotniczy Reina Sofía znany jako Teneryfa Południowa to lotnisko międzynarodowe. Wakacje na Teneryfie najczęściej planuje się z przelotem. Z Polski loty bezpośrednie na Teneryfę obsługuje Ryanair, który oferuje loty z lotniska w Modlinie z przylotem na Teneryfę Południową. Ryanair obsługuje również połączenia z Krakowa. Sezonowo dostępne mogą być również loty z innych lotnisk w Polsce, np. z Katowic.

Planując wyjazd na Teneryfę, warto też rozważyć podróż z Berlina. Z lotniska Schönefeld takie przeloty obsługują Ryanair i Condor. Z berlińskiego lotniska Tegel na Teneryfę latają także samoloty Air Berlin i TUIfly.

Zwiedzanie Teneryfy


fast

Wakacje na Teneryfie mogą być związane ze zwiedzaniem. Wówczas przydatna staje się komunikacja publiczna. Na wyspie działają linie autobusowe oraz linie specjalne obsługiwane przez TITSA. Przewoźnik oferuje bilety ze zniżką w przypadku podróży tam i z powrotem tego samego dnia oraz bilet w specjalnej cenie, z którego może korzystać kilka osób. Bilet ten dostępny jest na wszystkie środki transportu publicznego z wyjątkiem linii do parku Teide.

Na wyspie działają również wypożyczalnie samochodów, obecne na obydwu lotniskach oraz w większości miejscowości wypoczynkowych.

Największe atrakcje Teneryfy


fast

Zwiedzanie Teneryfy można rozpocząć od wulkanicznego masywu Teide, który jest jednocześnie najwyższą górą w Hiszpanii. Sam wulkan wraz z kalderą Las Cañadas oraz otaczającym go parkiem narodowym zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Planując wczasy na Teneryfie, warto uwzględnić nocleg w hotelu położonym w parku narodowym.

Na liście UNESCO znajdują się również inne atrakcje Teneryfy, między innymi miasto La Laguna, którego zabudowa w obrębie Starego Miasta nie zmieniła się od XVI wieku. To w La Laguna znajduje się również najstarszy kościół na wyspie.

 

Szukasz inspiracji na kolejne europejskie wyprawy?

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj na adres e-mail informacje o promocjach, przypomnienia o podróży i inne informacje.

Niepoprawny format adresu e-mail.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail link z potwierdzeniem.
Kliknij w ten link w celu zakończenia rejestracji.